داشتن یک سایت قوی و طراحی وب سایت خوب چه نقشی در کسب و کار دارد؟

داشتن یک سایت قوی و طراحی وب سایت خوب چه نقشی در کسب و کار دارد؟

داشتن یک سایت قوی و طراحی وب سایت خوب چه نقشی در کسب و کار دارد؟

در سالهای گذشته صاحبان کسب و کار چه کوچک و چه بزرگ چندان اهمیتی به طراحی وب سایت نمی دادند، اما امروز با گسترش اینترنت بر روی گوشی های همراه، اعتقاد جمعی بر آن شده است که باید در این فضا فعالیت داشت و آن هم نه بصورت ضعیف، بلکه با تمام قوا و به همین دلیل همگی در مورد داشتن یک سایت قوی، متفق القول می باشند و حتی در این حوزه با یکدیگر رقابت سنگینی دارند.

داشتن وب سایت قوی، به مشتریان شما القا می کند که کسب و کار شما حرفه ای می باشد و برای این منظور بهتر است از ایمیل سایت خود برای ارتباط با مشتری استفاده نمایید. استفاده از وب سایت با کیفیت طراحی ضعیف و ارزان باعث می شود که کسب و کار شما براحتی در موتورهای جستجوی گوگل در معرض دید مشتری قرار نگیرد و فعالیت تجاری شما حرفه ای به نظر نیاید در نتیجه طراحی وب سایت خود را به شرکتهای حرفه ای در طراحی وب سایت بسپارید تا سایتی با امنیت بالا و جذاب و قابل دسترس در زمان اندک برای مشتری و مخاطب باشد.

انواع مختلف وب سایت های اینترنتی

تقسیم وب سایتها بستگی به نوع کاربرد آنها دارد:

فروشگاهی – شرکتی – اطلاع رسانی – علمی – تفریحی و سرگرمی – وب سایت تجارت الکترونیکی 

در اینجا در مورد هر کدام از انواع وب سایت توضیحاتی را خدمت شما ارائه می دهیم.

وب سایت فروشگاهی

وب سایت فروشگاهی مانند یک فروشگاه بزرگ واقعی در بستر اینترنت عمل می کند زیرا این وب سایت برای فروش کالا و محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

وب سایت شرکتی

سایتهایی که به سفارش سازمانها، شرکتها و برندها جهت معرفی خدمات و نمایش دادن نمونه کارها طراحی می شود را وب سایت های شرکتی می نامند که عموما برای معرفی و نیز تبلیغات سازمانها و شرکتها مورد استفاده قرار می گیرد. بطور اختصار می توان گفت اینگونه سایتها، راه ارتباطی بین مشتری و آن مرکز مورد نظر می باشد. معمولا در وب سایت شرکتی، شرکتها و یا سازمانها محصولات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند و این نوع بسیار خوبی از تبلیغات می باشد.

وب سایت اطلاع رسانی

این قسم از وب سایت را می توان به دو دسته درون سازمانی و یا تحت اینترنت و برون سازمانی و یا پرتال سازمانی تقسیم نمود.

وب سایت درون سازمانی قابلیت دسترسی شبکه داخلی سازمان را دارد، بطوری که اگر بخواهند خارج از سازمان به این سایت دسترسی داشته باشند، می بایست نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمود. وب سایت های برون سازمانی بیشتر مطالبی در باره اطلاعات عمومی سازمان، اطلاعیه های مربوط به ارباب رجوع و یا اخبار سازمان  را در خود جای می دهد.

وب سایت علمی

همانگونه که از نام این نوع وب سایت مشاهده می شود، مربوط به مطالب علمی و یا پژوهشی می باشد. دوستداران مقالات و اخبار علمی، جهت بالا بردن اطلاعات علمی خود از این نوع سایت استفاده می کنند.

وب سایت تفریحی و سرگرمی

Entertainment Web Site  و یا وب سایت تفریحی و سرگرمی به بازیها و مسابقات آنلاین و همچنین سایتهایی که شامل مطالب سرگرمی و تفریحی می باشند، اختصاص دارد. وب سایت تفریحی و سرگرمی را می توان به دسته تقسیم نمود. در وب سایت طراحی شده جهت بازیهای آنلاین عموما به مطالب سرگرم کننده نمی پردازند و با ساختاری متفاوت تولید می شود. در وب سایتهایی که مطالب سرگرمی را در نظر دارند بیشتر مطالب تولید محتوای سرگرمی را در نظر دارند و گاه در بخش های جانبی وب سایت بازیهای آنلاین قرار داده می شود.  

 وب سایت تجارت الکترونیک

در این نوع ، شما می توانید با استفاده از چند کلیک اجناس مورد نظر خود را بیابید و از طریق وب سایت فروشگاهی تهیه کنید. لازم به ذکر است که وب سایت تجارت الکترونیک به سرعت در حال گسترش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید