ساخت انیمیشن و موشن گرافیک

موشن گرافیک جایگاهی برای نوآوری است، هر چه در ذهن بتوان تصور کرد، می توان در انیمیشن یا موشن گرافیک به تصویر کشید. در Motion Graphic سازنده و یا تولید کننده تنها محدود به واقعیت ها نیست، هر چه غیر واقعی و یا تخیلی را می توان جهت تبلیغ به کار برد. برای تبلیغ می توان بی نهایت موجود خلق کرد و یا از حرکت دوربین های پیچیده که در تصویربرداری زنده امکان ساخت آن نیست بهره برد. انیمیشن و موشن گرافیک ضمن آن که ارزش سرگرم کننده آنی دارد، می تواند در سریعترین زمان ممکن مفهوم را انتقال دهد. انیمیشن اساسأ ربطی به سن و سال ندارد و می تواند برای همه گروههای سنی تولید شود.

موشن گرافیک چیست؟

ترکیب دو واژه حرکت (موشن) و گرافیک (تصاویر و عناصر گرافیکی همراه با صدا) با یکدیگر تصاویر زیبایی را بوجود می آورد که مورد پسند مشتریان می باشد. موشن گرافیک ویدئویی می باشد که هم بعنوان تیزر تبلیغاتی مورد استفاده است و هم بعنوان برنامه های آموزشی، انیمیشن های ۲ بعدی و امثالهم.

تاریخچه موشن گرافیک

جان ویتنی که با نام پدر انیمیشن کامپیوتری شناخته شد، انیماتوری بود که در سال ۱۹۶۰ شرکت خود را تحت نام موشن گرافیک تاسیس نمود و از فنون انیمیشن مکانیکی در تلویزیون در ساخت تبلیغات و عنوان سریالها استفاده نمود.
امروزه موشن گرافیک با استفاده از نرم افزارهای مختلف درساخت تیزر کاربرد فراوانی دارد. موشن گرافیک شامل صداگذاری، متن، موسیقی، طرح های دو بعدی و وکتور می باشد.
مهمترین فایده موشن گرافیک انعطاف پذیری و هزینه کم آنست زیرا به تعداد زیادی دوربین نیازمند نیست و هنرپیشه هم ندارد و از نظر زمان هم بسیار به صرفه است.

تاثیر موشن گرافیک بر کسب و کار

تبلیغات با تصاویر ثابت برای مخاطب می تواند جذاب باشد ولی موشن گرافیک توجه بیشتری را معطوف به محصول و یا خدمت مورد نظر می کند. تفاوت موشن گرافیک با تصاویر ویدیوئی در حجم کمتر آنست و این سبب می شود که صفحه سایت شما زودتر لود شود و مخاطب سریع بازدید کند زیرا بجای حجم ۱۰۰ مگا بایت با حجم ۵-۱۰ مگابایت می توانند از سایت شما بوسیله موشن گرافیک دیدن کنند.
کانون آگهی و تبلیغات اشارات با کمک همکاران گرافیست و گویندگان نام آشنا خود، موفق به تولید نمونه های مختلف موشن گرافیک تبلیغاتی و انیمیشن تبلیغاتی شده است. کسانی خواستار تبلیغات خود بوسیله موشن گرافیک هستند می توانند با مراجعه به سایت کانون آگهی و تبلیغات از نمونه هایی که برای بعضی از مشتریان خوبمان تولید شده دیدن نمایند.